Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

60-lecie Polskiej Macierzy Szkolnej Zagranicą

Uroczystości Jubileuszowe z okazji 60-lecia Polskiej Macierzy Szkolnej Zagranicą odbyły się 12 października br. Z wielką przyjemnością wzięłam udział w tym wydarzeniu.
Uroczystości składały się z kilku części, pośród których znalazły się min.: opowieść o historii Polskiej Macierzy Szkolnej i zmianach zachodzących w organizacji w zmieniających się czasach; przemówienia gości, wręczenie medali państwowych zasłużonym nauczycielom i działaczom na rzecz polskiej edukacji w Wielkiej Brytanii przez Ministra Edukacji.

Polska Macierz Szkolna jest działającą 60 lat organizacja charytatywną wspierającą polską edukację na terenie Wielkiej Brytanii. Głównym nurtem działalności jest wpieranie funkcjonowania Polskich Szkół Sobotnich. Celem organizacji jest wspieranie inicjatyw zakładania i prowadzenia uzupełniających szkół przedmiotów ojczystych: doradztwo w procesie zakładania szkoły, pomoc merytoryczna w zarządzaniu placówkami, działania zmierzające do podnoszenia kwalifikacji nauczycieli.

DSC_0213_01

Jednym z elementów uroczystości było otwarcie wystawy fotografii i publikacji dokumentujących 60 lat pracy Polskiej Macierzy Szkolnej.
Dla upamiętnienia rocznicy, a także intensywnych zmian zachodzących w organizacji w ostatnich latach, wydana została książka zatytułowana „Ostatnie dziesięciolecie. Historia Polskiej Macierzy Szkolnej 2003-2013”. Autorką publikacji jest Aleksandra Podhorodecka.

DSC_0296_01

Zdjęcia: Bartosz Pagór
Źródło: www.polskamacierz.org

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź