Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Dzień Wolontariusza na Bielanach…

W 1986 roku ONZ wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Od ponad dwudziestu lat tego dnia na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań i imprez. Ja uczestniczyłam w kameralnym, aczkolwiek niezwykłym spotkaniu z wolontariuszami w Młodzieżowym Domu Kultury na Bielanach.
Była to okazja, by wyróżnić młodych ludzi, którzy angażują się w pracę na rzecz innych, uboższych czy niepełnosprawnych.
Na spotkaniu mówiłam, że wolontariusz to człowiek skazany na sukces i na szczęście. Bo przecież każdego dnia otrzymujemy wiele dobra i mamy szansę dzielić się nim z innymi. To do nas należy decyzja, czy otrzymane dobro przekażemy dalej, czy zatrzymamy tylko dla siebie. Z wolontariatem jest jak z rzeką. Rzeka nie istnieje sama dla siebie, lecz dotyka wszystkiego co staje na jej drodze.
Pod koniec spotkania odbył się koncert chóru Bravo, w którego w skład wchodzi młodzież niepełnosprawna. Porwali wszystkich swoją muzyką, sprawili, że każdy stał się czynnym uczestnikiem koncertu poprzez śpiewanie czy klaskanie. Było niesamowicie!

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź