Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Efekty interwencji w sprawie nadzoru na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o PAN nad sposobem zarządzania majątkiem Polskiej Akademii Nauk

Pragnę podzielić się z Państwem fragmentami listu jaki otrzymałam w związku z pytaniem bieżącym, które zadałam na 83. posiedzeniu Sejmu RP w dniu 18 grudnia 2014 r. dotyczącym zarządzania majątkiem PAN-u.

„Szanowna Pani Poseł
Z dużym zainteresowaniem przeczytaliśmy relację z wystąpienia Pani Poseł w Sejmie w sprawie Polskiej Akademii Nauk i chcielibyśmy bardzo podziękować bo przyniosło to naprawdę wymierne efekty:

1. w odniesieniu do spraw Wspólnoty Mieszkaniowej

Interwencja Pani Poseł wskazująca powagę sytuacji spowodowała, że Akademia wreszcie podjęła konkretne działania i zaproponowała Wspólnocie podpisanie ugody. (…)

2. w odniesieniu do spraw związanych z likwidacją Centrum Badań Ekologicznych

Tu też, dzięki interwencji Pani Poseł możemy odnotować kolejne sukcesy:
– pozostali na miejscu pracownicy otrzymali wreszcie umowy i zostało im wypłacone zaległe wynagrodzenie. (…)

3. kontrola działalności

Najstarsi pracownicy Akademii nie pamiętają też takiej mobilizacji jaka teraz dotyczy spisywania majątku. Każdy Instytut dostał masy dokumentów i formularzy do wypełnienia bo po raz pierwszy od wielu lat kontrolujący odwiedzą bezpośrednio wszystkie jednostki a nie, jak dotychczas będą opierać się tylko na szczątkowych dokumentach znajdujących się w Kancelarii PAN w Warszawie.
Naprawdę Pani Poseł jest realna szansa, że dzięki tej ostatniej interwencji majątek PAN zostanie wreszcie określony i wyceniony.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc, szybką i konkretną reakcję.

Pracownicy PAN

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź