Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Gala Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

W dniu 21 maja 2013r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbyła się XX Jubileuszowa Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Podczas Gali wolontariusze zostali nagrodzeni w trzech kategoriach: „Ósemki” ( 14-19 lat), „Ósemeczki” (10-13 lat) oraz „Grupy”. Gratuluję wszystkim Laureatom!

Każda kolejna edycja konkursu „Ośmiu Wspaniałych” pozwala na nowe obserwacje i refleksje. Dotyczą one przede wszystkim przyszłości Konkursu i misji Fundacji „Świat na Tak”. Podsumowanie minionych dwudziestu lat wypada bardzo korzystnie. Mamy w całej Polsce 355 Klubów, w których pracuje ponad sześć tysięcy wolontariuszy. Bardzo często to właśnie uczniowie ze szkolnych „Klubów Ośmiu” są zgłaszani do Konkursu. Dowodzi to, że wolontariusze angażując się społecznie odnajdują swoje miejsce na ziemi. Dorastają emocjonalnie do służby drugiemu człowiekowi lub środowisku i potrafią to robić konsekwentnie i z całym zaangażowaniem skoro zyskują miano laureata konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Pamiętajmy, że to od nas – rodziców, nauczycieli, osób odpowiedzialności publicznej zależy jakość życia przyszłych pokoleń. Pewne jest jedno wykorzystajmy wszystkie możliwości, jakie daje prawo i społeczne przyzwolenie, aby szkoła, w której są nasze wnuki, dzieci, podopieczni miała i realizowała mądry program wychowawczy. Nie zapominajmy o wolontariacie, który zmienia człowieka, choć on sam tego nie dostrzega. Róbmy swoje konsekwentnie i z uporem.

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź