Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej, pedagogicznej i społecznej Krystyny Bachanek

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z Krysią w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, byłam wówczas przyjmowana na członka Towarzystwa. Zwróciłam uwagę na pełną uroku damę opowiadającą o konkursie „Warszawa w kwiatach”. To było zwykłe sprawozdanie o ogródkach, balkonach, pergolach, a jednak było w nim coś czarodziejskiego. Autorka tego raportu roztoczyła przed słuchaczami kipiący kolorami obraz upalnego dnia, choć naprawdę było mroczne, jesienne popołudnie, na najpiękniejszym warszawskim balkonie. Robiła to tak sugestywnie, że czułam zapach kwitnącej lawendy, słyszałam brzęczenie much w gorącym powietrzu i zachwycałam się kompozycjami kwiatowymi.


Taką osobą jest Krysia Bachanek. Dystyngowana w zachowaniu i słowach, wrażliwa w emocjach i doznaniach, konsekwentna i uparta w działaniu promującym sztukę, piękno i dobro.


Wielką radością jest dla mnie przeżywanie Krysi Jubileuszu pracy artystycznej, pedagogicznej i społecznej. Artysta zwykle zamyka się w swoim świecie i zazdrośnie strzeże czasu, który chce poświęcić sztuce. Nasza Jubilatka potrafi godzić obowiązki tak, by dzielić się swym talentem z młodymi adeptami malarstwa. Przez całe lata podczas warsztatów i plenerów malarskich przekazywała swe doświadczenie artystyczne młodzieży. Co ważniejsze zdobywała ich zaufanie i przyjaźń, a to z kolei pozwalało jej kształtować osobowość młodych ludzi.

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź