Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Konferencja „Nauczajmy nowocześnie! Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji polskojęzycznej za granicą”.

Na zaproszenie Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą Pani Magdaleny Bogusławskiej wzięłam udział w konferencji pt. „Nauczajmy nowocześnie! Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji polskojęzycznej za granicą”. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Otwarta szkoła – system wsparcia uczniów migrujących”. Ponad 150 osób wzięło udział w konferencji, wśród nich pojawili się kierownicy szkolnych punktów konsultacyjnych, dyrektorzy i nauczyciele polonijnych szkół społecznych z całego świata.

29 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego dla uczniów uczestniczących w projekcie „Otwarta Szkoła”. W ramach tego programu prowadzone są lekcje online oraz konsultacje. Uczniowie mogą wziąć udział również w konkursach przedmiotowych i zajęciach kół zainteresowań. Umożliwia ona uczniom polskim przebywającym za granicą, niemającym dostępu do polskojęzycznych szkół stacjonarnych, naukę online w języku polskim. W projekcie uczestniczy ponad 400 uczniów z 50 krajów ze wszystkich stref czasowych. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na .


(autorem zdjęcia jest Pani Grażyna Gramza ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Hadze)

Nauczycielom życzę, by edukując i przekazując wiedzę, tak potrzebną we współczesnym świecie, jednocześnie przywiązywali wielką wagę do wychowania swoich pociech na uczciwych, prawych i wrażliwych ludzi.
Rodzicom życzę, aby odczuwali radość z rozwoju własnych dzieci i satysfakcję z efektów swojej pracy wychowawczej.
Uczniom życzę, by ten rok obfitował tu w szkole w zdarzenia ciekawe, ważne i pouczające i abyście czuli się dobrze w gronie przyjaznych Wam nauczycieli i kolegów.

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź