Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Recykling daje owoce

Trafnie nazywała się akcja, w której miałam przyjemność uczestniczyć. Do klubokawiarni Warszawa Powiśle, gdzie odbywało się to wydarzenie nie trafiłam przypadkiem. Temat ochrony i dbania o środowisko nie jest mi obcy.

Bardzo popieram takie akcje. Zasada jest prosta. Ty przynosisz z domu niepotrzebne śmieci: słoiki, puszki, baterie czy niepotrzebny sprzęt elektryczny, a organizatorzy w zamian za i tak niepotrzebne rzeczy dają… kilogram owoców! Fantastyczny pomysł. Dzięki temu śmieci, które prawdopodobnie trafiłyby na wysypisko i rozkładały się setki lat, ulegną ponownemu przetworzeniu.

Co prawda, z sentymentem, rozstałam się z radiem, które często grało w moim biurze poselskim. Grało… Dopóki jednak się nie popsuło i od ponad pół roku stało bezużyteczne. Ale nie żałuję, gdyż dzięki temu dostałam pyszne gruszki :).

Powinniśmy bardziej myśleć o przyszłości naszej planety. Recykling i segregacja śmieci to droga jak najbardziej właściwa.
Warto dodać, że Sejm tej kadencji w lipcu wprowadził nowe rozwiązania w gospodarce odpadami komunalnymi, które wynikają z ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Zakłada ona m.in. zdjęcie z mieszkańców obowiązku samodzielnego podpisywania umów na odbiór śmieci i przekazanie kompleksowego zarządzania odpadami gminom.

Może Ci się podobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz
    Szanujmy środowisko | Joanna Fabisiak
    6 października 2011 na 13:34

    […] recykling jest ważną formą dbania o nasze środowisko naturalne. Pisałam już o tym przy okazji akcji „Recykling daje […]

  • Zostaw odpowiedź