Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności Zdjęcia

Spotkanie w wolontariuszami

9 października 2012 r. spotkałam się z wolontariuszami Fundacji „Świat na Tak”. Było to pierwsze spotkanie formacyjne w tym roku szkolnym. Tematem spotkania były różne formy pracy wolontariusza.

Wolontariat zmienia podejście do życia, a w efekcie pozwala przyjąć postawę życzliwości, w której jest miejsce i czas dla drugiego człowieka. Wolontariusze budują w sobie i wokół siebie świat o jakim marzy każdy z nas. Takiej postawy życzę nam wszystkim!

Kiedyś na ścianie londyńskiego szpitala przeczytałam, że dobry człowiek to ten, który szczerze i bezinteresownie uśmiecha się do innych. Sentencja ta brzmiała mniej więcej tak: „Uśmiech nic nie kosztuje, ale ma wielką wartość. Wzbogaca tych, którzy go otrzymują, a ci którzy go dają nie stają się biedniejsi. Zajmuje tylko moment, ale w pamięci trwa czasami wiecznie. Nikt nie jest tak bogaty ani potężny, by obyć się bez niego. Uśmiech tworzy klimat szczęścia tam gdzie jest obecny, pieczętuje przyjaźń, ułatwia nawiązanie zerwanych relacji. Przynosi odpoczynek zmęczonym, radość zniechęconym, słońce smutnym. Jest najlepszym naturalnym antidotum na kłopoty. Niektórzy są zbyt zmęczeni, aby dać uśmiech. Podaruj im go TY, bo nikt nie potrzebuje uśmiechu bardziej niż Ci, którzy nie są już w stanie dać go innym”.
Uśmiech nabiera wartości dopiero wtedy, gdy staje się podarunkiem. Jest podstawowym, a czasami jedynym orężem w walce z przeciwnościami podczas służby wolontarystycznej.

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź