Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Zakończenie Konkursu „Być Polakiem” w Ambasadzie RP

Już śpieszę z wyjaśnieniem dlaczego w Londynie, dlaczego jeszcze raz, dlaczego w Ambasadzie RP. Otóż…

Choć inni politycy myślą jak tu spotkać się z maksymalną ilością osób, pokazać się i agitować, ja postanowiłam, w tym trudnym i napiętym również dla mnie czasie, w niedzielę spotkać się z dziećmi mieszkającymi poza granicami kraju i podziękować im osobiście.

Spośród ponad 300 prac jakie napłynęły do Konkursu, prawie 30 prac przyszło z Wielkiej Brytanii. Najwięcej. Dlatego chciałam wyróżnić te miejsce i specjalnie wynagrodzić tych uczestników, którzy w swoich pracach nieraz doprowadzili mnie do wzruszenia.
We współpracy z Polską Ambasadą w Londynie, korzystając z uprzejmości Pani Ambasador Barbary Tuge-Erecińskiej, która również popiera ideę Konkursu, spotkaliśmy się w polskiej placówce dyplomatycznej.

To ważne, szczególnie dla młodych ludzi, aby ich starania, czas i wysiłek włożony w swoje prace został nagrodzony. Chciałabym osobiście podziękować każdemu z ponad 300 uczestników Konkursu, ale niestety nie jest możliwe spotkanie się z każdym, ale sercem jestem z Wami.

Uczestnicy uroczystości dostali polską flagę i przepięknie wydrukowane słowa hymnu narodowego. Najważniejsze symbole naszego kraju. Prosiłam ich, aby pokazali je swoim przyjaciołom i opowiedzieli im o Polsce i jej historii tak jak zrobili to w swoich pracach. Najszczerzej i najpiękniej.

Zresztą, zobaczcie państwo sami jak wyglądały niektóre prace:
To na przykład praca Agatki Kryńskiej
A tutaj piękny wierszyk Uli Adamus
I na końcu nagrodzona praca Basi Chmielewskiej.

Może Ci się podobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz
    Weekend za granicą | Joanna Fabisiak
    26 września 2011 na 08:28

    […] Natomiast w niedzielę… […]

  • Zostaw odpowiedź