Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Zasłużeni kombatanci zasługują na Warszawski Dom Kombatanta

Dzisiejszy dzień spędziłam w gronie kombatantów wojennych. Niestety, mało kto wie, ale dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kombatanta. Miałam przyjemność osobiście im podziękować i wręczyć kwiaty za zasługi naszym Bohaterom. Takie dni powinny być bardziej nagłaśniane i promowane, aby pokazać, że pamiętamy. Pamiętamy o nich i o ich poświęceniu.

To dzięki takim ludziom jak oni, walecznym i odważnym, którzy byli gotowi oddać zdrowie i życie za ojczyznę, dzisiaj możemy żyć w suwerennym kraju jako obywatele wolnej Polski. To ważne żeby pamiętać o tych ludziach nie tylko w ich święto, ale także w każdy inny dzień w roku.
Poczynię wszelkie starania, aby kombatanci doczekali się wybudowania Warszawskiego Domu Kombatanta. Byłoby to miejsce, gdzie nasi Polscy Bohaterowie mieliby luksusowe warunki spotkań,
z dostępem do fachowej opieki medycznej i psychologicznej.

Zasłużeni żołnierze powinni mieć możliwość otrzymania wsparcia, wtedy kiedy go potrzebują i mieć pewność, że ktoś zawsze będzie na nich czekał z pomocą. Uważam, że jest to powinność i obowiązek nie tylko mojego, ale wszystkich pokoleń. Zasłużeni w walce Polacy muszą mieć swoje miejsce spotkań.
To już najwyższa pora, aby uhonorować ich starania!

Może Ci się podobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź