Joanna Fabisiak, poseł, wybory 2015
Aktualności

Żyjmy długo i zdrowo, a więc szczęśliwie

Różne są definicje szczęścia. Moja jest taka, żeby grać białymi pionkami, czyli patrzeć pozytywnie na życie. Wierzę, że nasze szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas. Podobnie uważa Nick Vujicic, człowiek bez rąk i nóg, który niedawno zachwycił kilkanaście tysięcy Polaków na stadionie w Poznaniu.

O szczęście trzeba dbać wewnętrznie, duchowo, ale jest uwarunkowane także zewnętrznie, przez ciało. I to nie kaprys. Należy jeść zdrowo i nie marnować jedzenia. Jak można być naprawdę szczęśliwym, wyrzucając chleb? A Polska jest na 5. miejscu pod względem marnowania żywności.

Nie zawsze jest łatwo. Z mężem jesteśmy razem 42 lata. Bywało różnie, ale nigdy nie mówiliśmy źle o sobie dzieciom. Mój syn nie wyobraża sobie świąt bez makowca, ale za tą tęsknotą, za ciastem jest coś więcej. Najbardziej jestem dumna, że nasza rodzina jest taka zwyczajna. Szczęścia nie odczuwa się ciągle.
Powinniśmy troszczyć się o siebie i bliskich, ale też umieć walczyć, pokonywać trudności. Łatwe przyjemności nie dają szczęścia.

Może Ci się podobać